Please Wait, Loading Content...

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Üyelerimizin %68’i 2 ile 7+ yıl arası devam ederler

Üyelerimizin %90’ı çok uzun süre devam edceklerini söylerler

Yeni üyelerimizin %71’i referans ile gelirler

Amerika’da yaklaşık 40 yıllık bir bilimsel çalışmanın sonucu olarak ortaya çıkmış ve etkinliği kanıtlanmış 20 dakikalık kişiye özel bir güç egzersiz antrenmanıdır.

Haftada yalnızca 1 veya 2 kez yapılması yeterlidir.

SuperSlow Zone® egzersizden eksiksiz bir sonuç alabilmek için üç temel unsuru dikkate alır.

  • Yüksek yoğunlukta, maksimum sayıda lifi çalıştırmak ve düşük kuvvet egzersizi yapmak kas gücünü maksimuma çıkarır.
  • Program kapsamında esnekliği geliştirmek yada korumak için bazı esneme hareketleriyle vücuda direnç uygulanır.
  • SuperSlow Zone® vücudun transport sistemine ağırlık verir, kalp damar yeterliliğini arttırır.

SuperSlow Zone®’da üyelerimizin yaptığı antrenmanlarda en etkili düzeyde egzersiz çalışması deneyimi yaşamasını istiyoruz. Bu hedefe ulaşabilmek için:

  • Eğitmenlerimizin SuperSlow Zone® sertifikası vardır.
  • SuperSlow Zone® sertifikası  IACET tarafından onaylanmış, ulusal bir statüdür, zorlu bir eğitim süreci ve sınavlar sonucu verilmektedir.
  • İdeal egzersiz salonu maksimum sonuç elde etmeye odaklıdır.
  • Isı 20°de tutulur, fanlar ile en iyi ve sağlıklı şekilde havalandırılarak ısı dağıtılır.
  • Üye ile birebir ilgilenilen, dikkatin dağıtılmadığı rahat ve stresten uzak bir egzersiz ortamıdır.

Yöntem maksimum şekilde odaklanılarak en etkili şekilde yapılır.

Farklı pek çok kas grubunun en etkili ve güvenli şekilde çalıştırılması ve yorulması sonucu, en etkili şekilde uyarılan vücut kas güçlenmesini başlatır. Bu sayede istenilen sonuca en kısa sürede en etkin şekilde ulaşılır ve bu sonuçlar uzun süre korunur.

Kaslarınızın güçlenmesiyle, çok daha sağlıklı, sağlam, sıkı, formda ve fit bir vücuda kavuşursunuz. Metabolizmanız hızlanarak yağ kaybetmenize yardımcı olur.

Egzersiz sonrası 2 ila 3 gün süreyle dinlendirilen vücut en iyi ve doğru şekilde güçlenmesini tamamlar.

İşte tüm bu bileşenler ile yalnızca 20 dakikalık bir sürede en iyi sonuçlar alınır. Böylelikle en sevdiğiniz şeyleri yapabilmek için istediğiniz kadar zamanınız size kalmış olur. SuperSlow Zone® antrenmanı son derece etkili olup, ‘’Haftada birkaç dakikayla yaşam boyu formda kalın’’ sloganımızdır.

Evet. Genelde bel bölgesindeki kasların güçsüzlüğünden kaynaklanan bel ağrıları, büyük oranda azaltılabilir, hatta SuperSlow Zone® başlangıç antrenmanlarını birkaç ay uyguladıktan sonra yok edilebilir.
Bu sonuçlar bağımsız klinik çalışmalarca onaylanmıştır ve desteklenmiştir.

SuperSlow Zone® egzersizleri , omurgayı destekleyen kasları hedef alır, kasları güçlendirir ve görünüşünüzü güzelleştir, sizi forma sokar.

Ayrıca, SuperSlow Zone® egzersizlerinde kullanılan  en üst düzeyde cihazlar en temel kas gruplarını kendi fonksiyonel limitleri doğrultusunda, izole olarak, kişinin kendi hareket açıklıkları ile en güvenli, en doğru ve etkili şekilde çalışmasını sağlamak için üretilmişlerdir.

Kardiyovasküler kondisyon, SuperSlow Zone® antrenmanlarıyla sağlanabilir.
Uygun direnç ve yoğunlukla uygulanan, iki makine arasında ara vermeden devam edilen , kardiyovasküler sistemi hedefleyen güçlendime egzersizi kardiyovasküler yeterliliği büyük ölçüde arttıracaktır.

Kardiyovasküler sistem, fiziksel güç gerektiren aktivitelerde çalışan kaslara oksijen ve besin sağlayarak, kaslardan metabolik atıkları atarak, kasın çalışmasını destekler.

Kardiyovasküler gelişim daha az yorularak daha fazla fiziksel aktivite sağlar. SuperSlow Zone®’daki güç egzersizi daha güvenlidir ve etkindir. Geleneksel aerobik aktivitelere kıyasla daha iyi bir kardiyovasküler kondisyon sağlar.

SuperSlow Zone®’da tüm sporlar için şart olan ortak noktaya odaklanırız. Bu da Fiziksel Zindelik ve Formda Olmaktır.
SuperSlow Zone® antrenmanları ile elde edeceklerinizin bir kısmı aşağıda verilmiştir;
Artan kas gücü ve dayanıklılık,
Kardiyovasküler yeterlilik
Eklem hareket açıklığı
Vücut bileşimi ve azalan yağlar
Eklem dengesi ve mukavemeti

SuperSlow Zone® Osteoporoz (aşırı kemik gözenekliliği-bone dencity) araştırması yürütülürken kuruldu. Sayısız araştırma, aşamalı şekilde ilerleyen direnç egzersizlerinin kemik kaybını önlediğini ve kemik döngüsünü azalttığını, kalça kemiğindeki mineral yoğunluğu arttırdığını ve vücut bileşimini koruduğunu kanıtlamıştır. SuperSlow Zone®, en etkin direnç egzersizi programlarını bu sonuçları ortaya çıkaran en üst seviyedeki cihazlarla sağlamaktadır. Bu cihazlar dış görünümleri ile alışmış olduğunuz cihazlara benziyormuş gibi görülse de , çok farklı ince ve önemli detaylara sahiptir ki bunlar da SuperSlow Zone® egzersizlerinin en etkili şekilde yapılmasını mümkün kılar.

Kesinlikle!. IACET sertifikalı uzman SuperSlow Zone® eğitmenlerimiz vücudunuza en uygun antrenmanı uygulayarak, mümkün olan en kısa sürede nasıl sonuç elde edebileceğinizi çok iyi bilirler.
SuperSlow Zone® ortamı çok özeldir ve dikkat dağıtıcı unsurlar bu ortamda bulunmaz. Bire bir egzersiz şekli odak noktasının daima siz olduğunuz anlamına gelir. Sizin hedefleriniz eğitmenlerinizin de hedefleridir.