Please Wait, Loading Content...

Kas Yapmak Kilo Aldırır mı ?

Üzerine çıktığımız baskülde yazan rakamlar ne kadar önemli değil mi! Yeryüzüne uyguladığımız kuvveti, kilogram cinsinden gösteren bu cihazın ekranındaki değişimler, özellikle kadınlar için çok önemli. Ne de olsa çağımızda güzel kadın mutlaka ince olmalı, hafif olmalı. Gerçekten de ince olmak, sağlıklı olmanın ilk adımı. Ama baskülün söyledikleri tamamen belirleyici değil. Yağ ve kas dokusunun yoğunluğu birbirinden çok farklı ve spor yapmayan insanlarda kas miktarı düşük olduğundan ağırlıkları da daha az.

Peki insan neden kas yapmak ister, kas yapmak için beslenme programına dikkat eder, kas yapmak için program yapar? Aslında kadınlar bunu yapmaz çoğunlukla, bunu sadece erkekler yapar, çünkü bize öğretilen şey belli, kadınlar narin olur, erkekler güçlü.

Aslında narin olmak, ince olmak kassız olmayı gerektirmiyor. Kadınlar güzelliklerine, bedenlerinin görünüşüne önem veriyor, güzellik konusunda modayı takip ediyor. Beden sağlığımız bile modanın elinde; bir doktor çıkıp hangi bitki neye iyi gelir konuşması yapıyor ve o bitki topluluğunun kaderi değişiyor bir anda. Yani düşünün bir kere, ekranda defalarca göründüğü için güveninizi kazanmış bir doktor çıkıp ‘ağırlık kaldırarak spor yapmalısınız yoksa yaşlılığınız çok zor geçer’ derse üzerinizde etkili olabilir, gerçi televizyon dünyası daha kısa vadeli işler peşindedir her zaman.

Başlıktaki soruya dönecek olursak, kas yapmak size anladığımız anlamda kilo aldırmaz, tam tersine kaslarınız çok enerji çeken dokulardır, yani siz onları kullanmazken bile, durdukları yerde kalori harcarlar ki bu da adeta hayal gibi. Tek faydası bununla da bitmez elbette; kaslarınızı çoğaltırsanız kollarınızda sarkma, bacakların yayılması gibi kötü görünen şeyler olmaz, yani kas miktarınızı arttırırsanız, sıkı bir vücudunuz olur, kaslar sayesinde ince olmak daha kolaylaşır.

Narin ve kırılgan olmayı gene de tercih ediyor olabilirsiniz, yaptığınız kas çalışmaları görüntünüzü değiştirmeyip sadece kas doku yoğunluğunuzu değiştirecek.

Yeryüzüne uyguladığınız kuvveti ölçen baskülünüzün ne dediğine hiç takılmayacaksınız. Siz kendinizi ne kadar güçlü hissediyorsunuz, aynaya bakınca vücudunuz ne kadar genç, güzel ve sıkı görünüyor bunlara bakacaksınız. Ve en önemlisi de ileri yaşlarınızda kaslarınızı arttırmış olmanın çok faydasını göreceksiniz.

SuperSlow Zone deneme randevusu fırsatını değerlendirip daha fazla bilgi alabilir ve haftada 2 defa 20 dakikalık egzersizin faydalarını yaşamaya başlayabilirsiniz.

Categories