Please Wait, Loading Content...

Ne Kadar Zamanda Forma Girebilirsiniz?

Kış ayları birçoğumuz için inzivaya çekildiğimiz ve sportif faaliyetlerden uzaklaştığımız bir dönem. Hazır yiyeceklerle beslenme, iş ile ev arası mekik dokuma ve yorgun geçen bir günün ardından doğan dinlenme ihtiyacı kilo almamıza zemin hazırlayabiliyor. Yaz ayları yaklaştığında ise aldığımız kilolar bedenimizi hantallaştırarak artık harekete geçmemiz için alarm veriyor ve hızlıca zayıflamanın yollarını arıyoruz. Peki ya bu noktada neleri atlıyoruz?

Kilo verip forma girmek için gerçekten belirli bir zamana mı ihtiyacınız var, yoksa belirli bir programa mı? İnsanlar bir an önce sağlıklı bir bedene ya da fit bir vücuda sahip olmanın zamanla alakası olduğu konusunda ısrarcı davranıyor. Ancak ne kadar zamanda forma gireceğiniz, tamamiyle izlediğiniz diyet ve egzersiz programına göre şekilleniyor. Hızlı zayıflamak için sıklığını azalttığınız öğünler, besin programınızdan çıkardığınız proteinler ve harcadığınız aşırı efor kısa süreli bir illüzyona sebep oluyor. Bunun sonucunda ise kilo vermeyi başaran, ancak ideal kilonuzu koruyamayan umutsuz bir insan olduğunuza inanıyorsunuz. Kendinize haksızlık etmeyi bırakıp, doğru bir yol izlemeye ne dersiniz?

Çevrenizde kilo veren insanların başarı hikayelerini yeterince dinleyip, önerdikleri programları uygulayarak hevesinizi attıysanız, kendi başarı hikayenizi yazmanın vakti gelmiş demektir! Herkesin yağ ve kas oranı, boyu ve yaşı farklı olduğuna göre, kendi diyet ve egzersiz programınızı keşfetmekle başlayabilirsiniz. Kilo verirken kas kaybı yaşamamaya ve size verilen öğünleri atamamaya dikkat etmelisiniz. Böylece tartıda eksilen sayıların kilonuz mu, yoksa kaslarınız mı olduğu konusunda bir şüphe yaşamazsınız.

Tüm bu süreçte doğru bir egzersiz programı uygulamak ise kısa sürede forma girmenizi kolaylaştıran diğer bir adımdır. Çevrenizde ya da egzersiz programlarında gördüğünüz her hareketi gelişigüzel uygulamak kilo vermenizi zorlaştırdığı gibi, eklem bölgelerinizde ve kaslarınızda zedelenmelere yol açabilir. Dolayısıyla bir uzman desteğiyle size uygun egzersiz programlarını oluşturmalı ve tavsiye edildiği miktarda uygulamalısınız.

Unutmayın, ne kadar zamanda forma girileceğinin cevabı kişiden kişiye değiştiği gibi, nasıl forma girileceğinin de cevabı farklılık gösterir. Kendiniz için bir iyilik yapın ve size en yakın SuperSlow Zone adresine başvurarak sizin için özel olarak hazırlanan egzersiz programlarından faydalanın. Uzmanlar eşliğinde yaptırılan 20 dakika spor tekniği ile hem sağlıklı bir bedene, hem de ideal kilonuza ulaşın!

Categories