Please Wait, Loading Content...

Kas Yapma Sağlık Getiriyor

Kas geliştirme, ağırlık kaldırma denince sanki hep gençliğe ait kavramlarmış gibi geliyor. 20’li yaşları geride bıraktıysanız ağırlık çalışmayı da geride bıraktınız ya da zaten hiç başlamamıştınız. 30’lu ya da 40’lı yaşlardan itibaren amaç, sadece ince görünmek, ince olmak olarak değişiyor. Belki 30’lu yaşlara gelmeden önce spor yapıyordunuz, fitness salonlarına gidiyordunuz, kaslı olmanın sağlıklı ve çekici görünmenin de anahtarı olduğunu düşünüyordunuz, ama sonra bir sürü yeni sorumlulukla birlikte spor yapmak öncelikleriniz arasında geriye düştü.

Kas yapma, kas geliştirmenin sağlığınız üzerine etkilerini değerlendirmek ya da kas kaybının iskelet sistemi ve metabolizma üzerinde yaptığı etkileri değerlendirmek önceliklerinizi tekrar düzenlemenizi sağlayabilir. Öncelikle şunu bilmemiz gerekir ki; ağırlık çalışmayan ya da kaslarını düzenli zorlayacak işlerde çalışmayan kişiler kas kaybediyor, az da değil; ortalama olarak yılda 230 gram! Kas yapma çalışmaları ise kasların sağlam kalmasını ve kayıpların önüne geçilmesini sağlıyor.

Kas Geliştirme Neden Önemli

Kaslar geliştikçe kemik dokunun etrafını iyice sarıyor ve iskelet sistemine destek oluyor. Kemikleriniz zorlanmıyor, vücudun bütün yükünü tek başına taşımamış oluyor.Bunun yanında, kas geliştirme çalışmaları kemiklerin kalsiyum tutmasını tetikliyor. Yani kemik erimesi gibi yaşam kalitesini çok etkileyen bir hastalığı durduruveriyor kas geliştirme.

Dış görünüş açısından da kas geliştirme çok faydalı. Genç kalmak için estetik ameliyatlar, zayıf kalmak için yağ aldırmalar, rejimler yapıyorsunuz, oysa bunun yerine ağırlık kaldırma çalışması yapınca gençlik kendiliğinden geliyor. Sarkmış kollar, kalın bir bel sizce yaşlılık göstergesi olabilir mi? Eğer öyleyse kas geliştirme çalışmalarıyla sıkı ve 20’li yaşlardaki gibi genç bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Kas geliştirme yağlanmayı durdurur ve ince olmanızı sağlar. Kaslar durdukları yerde, siz onları kullanmazken bile çok enerji tüketirler, böylece yediklerinizi yağ olarak depolamaya fırsat bulamadan kaslarınız için harcarsınız.

Kas geliştirme çalışmaları iyi güzel de belli bir programa ihtiyacınız var, ama öyle bir program olmalı ki, kısıtlı zamanınızda uygulanabilir olmalı. SuperSlow Zone haftada 2 defa 20 dakikalık bir program uygular ve öğle tatilinizde bile yapabilirsiniz.

Uygulayacağınız programın size özel olması önemli değil mi? Daha önce bu tür bir deneyiminiz olmamış olsa bile SuperSlow Zone size özel bir program hazırlar ve gelişiminizi takip eder, böylece maksimum faydayı almanızı sağlar.

Deneme randevuları ücretsiz, size en yakın şubeden bir randevu alıp 20 dakikada neler olabileceğine bir bakabilirsiniz.

Categories