Please Wait, Loading Content...

Egzersiz Sayesinde Ömrünüzü Uzatmanız Mümkün

Birçok rahatsızlığın başlıca sebebi olan hareketsizlik, yaşam kalitesini düşürdüğü gibi vücudun yavaş yavaş işlevini kaybetmesine de yol açabiliyor. Kasların kuvvetini yitirmesine, eklemlerin hareket kabiliyetini elden bırakmasına ve daha da önemlisi kalp sağlığının bozulmasına neden olan hareketsiz yaşam, küçükten büyüğe herkes için tehdit oluşturuyor. Tam da bu noktada, meşhur bir atasözümüzü hatırlatmakta fayda var; işleyen demir paslanmaz!

Bedeninizin her bir noktasını makine gibi düşünmeniz, işinizi daha da kolaylaştırabilir. Uzun süre çalışmayan bir arabanın kolayca istop etmesi, bir süredir kullanılmayan bir yazıcının silik çıktı vermesi gibi; bedeninizi aktif tutmamanız da kasların ve organların görevlerini yavaş yavaş unutmalarına yol açabiliyor. Dolayısıyla düzenli egzersiz hareketleri ya da spor yapmak sizi hayata bağlayan altın bir anahtar görevi görüyor. Ancak uzun süre ham kalmış bir bedene de ani fiziksel aktivite yüklememek gerekiyor. Bu açıdan kişilerin vücutlarını tanımaları, yağ-kas oranlarını ve kalp atış seviyelerini bilmeleri oldukça önem taşıyor. Bir uzmandan destek alarak vücut kitle indeksinizi öğrenebilir ve size uygun düşen spor tekniklerini yapabilirsiniz.

Hareketliliği hayata geçirmeye başlamak aslında sandığınızdan daha kolay! Yakın mesafeleri yürüyerek veya asansör yerine sıkça merdiven kullanarak günlük rutininize renk katabilir ve aktif yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz. Ağır spor teknikleri uygulamak yerine, haftada 2 gün 20 dakika spor yaparak vücudunuzu hareket etmeye alıştırabilir ve takip eden zamanda hem egzersiz yaptığınız gün sayısını hem de egzersiz sürenizi uzatabilirsiniz. Böylece kalbinizi zorlamadan sağlıklı bir şekilde spor yapabilir ve kendiniz için doğru yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Sağlıklı yaşam için her fırsatı değerlendirerek fiziksel sağlığınızın yanı sıra, mental sağlığınızı da korumanız mümkün! Egzersiz yaparak depresyon, üzüntü ve sıkıntı gibi psikolojik sorunların üstesinden gelebilir ve kendinizi çok daha enerjik hissedebilirsiniz. Düzenli spor yapanların, hareketsiz bir yaşam süren bireylerden çok daha sağlıklı ve uzun bir ömür sürmelerinin altında mental sağlığın da yattığını unutmamak gerek. Egzersiz ile yaşam sürenizi uzatmak için, SuperSlow’dan deneme randevusu alabilir ve sıradışı egzersiz teknikleri ile sağlık dolu günleri kucaklayabilirsiniz!

Categories