Please Wait, Loading Content...

Ağrı ve Ağrı Kesicilere Alternatif Çözüm Yolları

Ağrıyla yaşamak kolay değil, yaşam kalitemizi çok etkiliyor, hal böyle olunca da ilaç sektörünün ağrı kesici üreten kısmı harıl harıl çalışıp yeni tip ağrı kesiciler üretiyor, yeni ilaç formları buluyor. Ağrı kesici krem, ağrı kesici sprey gibi formlar üretiyor, etki süresini kısaltmaya çalışıyor. Sadece ilaç sektörü değil, alternatif tıp uygulamaları da eskiden beri gelen bilgilerini ortaya çıkarıyor, modern insana bilmediği çözümler öneriyor.

İster alternatif tıp, ya da modern olarak kabul ettiğimiz tıp olsun, bitkilerle tedavi olsun hepsinde dışarıdan bir kaynaktan yardım alarak ağrılarınızdan kurtulma yolları sunuluyor.

Ağrı kesicilere karşı çıkmak, ihtiyacı reddetmek mümkün değil elbette ancak, ağrı kesici ihtiyacınızı azaltabilirsiniz. Özellikle bel ağrısı, sırt ağrısı, boyun ağrısı gibi ağrılarda ağrı kesici ihtiyacınızı ortadan kaldıracak bir çözüm yolu var.

Hayatımızı olumsuz etkileyen bu şiddetli ağrılara ağrı kesici yöntemler zaten yeterince etki yapamıyor, ya da kolayca belimizi sakatlamamızı engelleyemiyor. Bu tür ağrılar çekmemizin ve kolayca boynumuzu incitmemizin nedeni kaslarımızın zamanla zayıflamış olmasından kaynaklanıyor. Bel kaslarınız zayıfsa daha çabuk sakatlanıyorsunuz, ya da omurganızdaki yük arttığı için ağrılarınız oluyor.

Günümüzde zaten çok hareketsiz bir yaşam tarzını kabullenmiş durumdayız; yaptığımız işler masa başı, ulaşım araçları çok yaygın, bir alışveriş merkezine gittiğimizde bile katlar arasında yürümemiz gerekmiyor, yemeğimizi süpermarketten kolayca alıyoruz bunun gibi birçok etken bizi tembelleştirmiş durumda.

Kullanmadığımız kaslarımız da bizi terk ediyor, kaslarımız azaldıkça omurgamız üzerindeki yük de artıyor, oysa kaslarımız yerinde dursa iskelet sistemimizi destekleyecek ve hareketlerimizi kolaylaştırıp vücudumuzun daha sağlıklı olmasına sebep olacak.

Kasları yerine koymanın sadece bir yolu var, onları zorlamak. Ağırlık kaldırmak kaslarınızı yerine koymanın tek yolu, sahilde yürüyüş yapmak, yüzmek gibi aktiviteler kaslarımızı geliştirmiyor, mutlaka ağırlık çalışmalarıyla desteklenmeli. Bunun yanında ağırlık kaldırma işi oldukça sıkıcı ve düzenli yapma zorunluluğu da bizi bezdiriyor.

SuperSlow Zone ise haftada 2 defa sadece 20 dakika uyguladığı bir programla günlük hayatınızı hiç etkilemeden sağlık kazanma seçeneğini sunuyor. Amerika’da geliştirilmiş bir sistemiyle kişiye özel programlar oluşturuyor ve sadece 20 dakikada kaslarınızı yerine koyacak bir program sunuyor.

Categories