Zamanında Anneniz Sizi Osteoporozdan Korudu, Artık Sizin Elinizde!

Home » Blog » Zamanında Anneniz Sizi Osteoporozdan Korudu, Artık Sizin Elinizde!
kemik erimesi

Eğer anne babasıyla büyüyen çoğunluktaysanız kendinizi zaten şanslı sayıyorsunuzdur. Büyüme çağınızda korunup kollandınız, beslendiniz. Özellikle anneniz, kemikleriniz gelişsin diye sizi süt ürünleriyle besledi. Kaç kişinin hala kulağındadır, o, tabaktaki peynir yenmezse kemiklerinin gelişmeyeceği uyarısı.

Anneniz çok iyi yapmış sizi peynir yemeye zorlayarak, çünkü uzmanlara göre osteoporozla mücadele çocuk yaşlarda başlamalı ve ömür boyu devam etmeliymiş. Çocukluk ve gençlik yıllarında güçlü kemiklerin oluşturulması çok büyük bir avantaj sağlıyor. Peki, annelerimiz sağ olsun, oyuna bu kadar avantajlı başlamışken neden kemik erimesi bu kadar yaygın görülüyor? Sonradan biz neyi yanlış yapıyoruz ki kemik erimesi bu kadar önemli bir sağlık sorunu halinde? Bu sorunu çözmek için tekrar doktorlara bakarsak sağlıklı beslenmeye devam etmemizi ve egzersiz yapmamızı önerdiklerini görüyoruz. Sağlıklı beslenmek ve spor yapmak; ikisi de kulağa çok güzel geliyor da uygulaması bu kadar kolay değil ne yazık ki.

Sağlıklı beslenebileceğimiz besinler emek istiyor, zaman ayırmayı gerektiriyor ve bununla da kalmayıp doğru beslenme kurallarına uymayı gerektiriyor. Örneğin asit bakımından zayıf, yani alkali besinlerle beslenirseniz kemiklerden kaybettiğiniz kalsiyum miktarı azalıyor. Bu, buğday ve şekeri hayatınızdan öteye atmanız anlamına geliyor. Bununla beraber günlük su tüketimini de arttırmalısınız. Bunlar dışında uymanız gereken bir çok zor kural var ama sonuçları için değer. Üstelik bir süre sonra hayatınızın bir rutini haline geliyor ve zorluk olmaktan çıkıp doğal bir davranışa dönüşüyor.

Egzersiz de öyle olmalı. Kas miktarınızı arttırmak osteoporozdan korunmanın en önemli yöntemi. Kaslarınızı arttırmaya yönelik egzersiz yapmak demek ise ağırlık çalışmak demek ve diğer herhangi bir egzersizden çok daha etkili. Kas miktarınızı arttırmak kemiklerinize çok iyi geliyor, en başta kemikleriniz kalsiyum tutmaya başlıyor ve kemik erimesi yavaşlamış ve durdurulmuş oluyor. kaslarınız güçlendikçe kemiklerinizi daha iyi sarıyor ve omurganızın üstündeki yükü de hafifletiyor.

Kemik erimesi gibi büyük hasarları olan bir hastalıktan korunmak için yapacağınız kas güçlendirme egzersizleri için çok güzel bir çözüm sunuyor Super Slow Zone. Haftada 20 dakika doğru bir egzersiz programıyla kaslarınızı güçlendiriyor, kas miktarını arttırıyor. Zamanında anneniz, kemik erimesinden sizi korumak için doğru olanı yaptı, artık sıra sizde ve kendinizi korumanın zamanı çoktan geldi. Etkili ve amaca yönelik bir egzersiz programına ilk adımı atmak için bir deneme randevusu alın.

Comments are closed.

IACET SuperSlow Zone aşağıda belirtilen yayınlarda yer almıştır.
logos
-