Yaz İçin Kilo Verme Önerileri

Home » Blog » Yaz İçin Kilo Verme Önerileri
kilo verme

Kışın kilo aldınız mı? Bu soruya hiç düşünmeden evet cevabı veriyoruz. Kışın hareketsizliğimiz daha da artıyor, zaten sene olmuş 2016; hareket etmemizi gerektiren işler giderek azalıyor, oturduğumuz yerden ya da alım gücümüzle başkalarından yardım alarak işlerimizi hallediyoruz. Bu yaşam biçimi şişmanlamamızda etkili oluyor. Yapacak bir şey yok, Afrika’da doğmamış olmak bizim seçimimiz değil ve yaşadığımïz yüzyılda işler böyle hallediliyor.

Asıl bizi rahatsız eden şey, kilomuzun değişken olması ve diyetlerle sık sık kontrol almaya çalışmak zorunda olmamız. Bunun daha etkili bir çözüm yolu olmalı. Yaşam şeklimizi değiştiremeyeceğimize göre başka bir çözüm yolu bulmalıyız. Taşınmak için bir kasaba bulup yerleşik tarım ve hayvancılık konusunda kendinizi geliştirip, bedensel olarak da işleri üstlenmeyi düşünmüyorsanız, şehir içinde uygulanacak bir çözüm yolu bulmalısınız.

İnce olmak için ara ara diyet yapmak çok geçici sonuçlar veriyor. Her zaman ince ve aynı kiloda kalmak ise normalde yoğun çaba gerektiriyor. Detokslar, diyetler, bölgesel tıbbi müdahaleler, ameliyatlar… Bu liste bu şekilde uzayıp gidebilir ve hepsi de çok fazla fedakarlık gerektiriyor. Üstelik başarılı sonuç almak da garanti değil, aslında bu çok iyimser oldu; doğrusu, başarılı sonuç almak çok zor.

Peki her şey bizim aleyhimize çalışırken biz bir şey yapmayacak mıyız? Biraz devrimci bir çıkış gibi gelebilir ama gerçekten dört bir yandan sarılmış durumdayız. Gıda mühendisleri, tam da bir mühendis yaklaşımıyla yiyeceklerimizi şekillendiriyor, iş adamlarının istediği etkileri yaratacak formüller üzerinde çalışıp yiyeceklerimize sağlıksız müdahaleler yapıyorlar, ayrıca, bütün bu hız dünyası bize hızlı ve kolay şeyleri dayatıyor, kanserojen şeker ve un, her yiyeceğimizin içinde yerini almış ve raflarda bizi bekliyor. Bu yiyeceklerden uzak durmaksa neredeyse imkansız. Vücudumuz, her yönden gelen bu kadar baskıya dayanamıyor, kendimize iyi bakmamız, sağlıklı olmak için boşvermişlikten kendimizi sıyırmamız lazım. Bu şartlar altında kilo vermek için ne yapacağız?

Bildiğimiz en basit ve en etkili yöntem ise spor yapmak. Kaslarımızı güçlendirmek birçok sorunu çözüyor; bizi inceltiyor, güçlendiriyor, moralimizi düzeltiyor, salgılanan hormonlorla mutluluğumuz artıyor ve yediğimiz sağlıksız besinlerden daha az etkileniyoruz. Güçlenmiş kaslar; daha hızlı çalışan bir bazal metabolizmayı beraberinde getiriyor, güçlü kaslar, her zaman yediğiniz miktarı kaçırsanız bile zayıf olmanızı sağlıyor. Güçlü kaslar, aynı zamanda güçlü kemikler demek ve kemik erimesinin en etkili çözümü kas miktarını arttırmak. Hem incelmek hem de sağlıklı ve mutlu olmak için etkili bir egzersiz öneriyor Super Slow Zone. Kas miktarını arttırmak için, haftada 20 dakikalık bir program sunuyor ve bu 20 dakikayı çok etkili kullanıyor Super Slow Zone.

Comments are closed.

YER ALMIŞTIR
As Seen in
IACET SuperSlow Zone aşağıda belirtilen yayınlarda yer almıştır.
logos
-