Mutlululuk İçin Çikolata mı Spor mu ?

Home » Blog » Mutlululuk İçin Çikolata mı Spor mu ?
cikolata spor

Cevaplaması ne kadar da kolay bir soru! Tabii ki çikolata! 20 dakika boyunca koca bir kare çikolatayı tek başınıza yediğinizi düşünün; yüzünüzde bir gülümseme, gözleriniz zevkten kapanmış. Peki kalıcı mı, yani o haz, hissedilen mutluluk ne kadar idare eder? Gerçek dünyaya dönmek ne kadar zaman alır? Çok değil, değil mi? Maalesef geçici bir mutluluk çikolatanın verdiği. Üstelik daha çok tükettikçe sağladığı tatmin de azalıyor. Haftada sadece 2 defa çikolata yiyenlerle her gün tüketenler arasında alınan zevkin çok daha farklı seviyelerde olduğu gözlemlenmiş.

Çikolata yalancı bir mutluluk veriyorsa diğer alternatifimizin kendisi zaten sıkıcı. Sıkıcı çünkü günümüzde spor yapmak deyince; haftada birkaç gün kapalı spor salonlarına kapanıp saatler geçirmek geliyor aklımıza. Gençliğinizi hatırlayın; spor yapmakla eğlence aynı anlama geliyordu, rekabetçi oyunlar oynuyordunuz, eğleniyordunuz, bazen kazanıyor bazen kaybediyordunuz.

Egzersiz Yapmak Mutlu Ediyor

Spor yapmak insana kendini iyi hissettiriyor. Çikolatadan aldığınız hazzı düşünün; aynı hormonlar spor yaparken de salgılanıyor! Sadece onunla da kalmıyor; vücudumuz spor yaptığında çok güçlü bir ağrı kesici de salgılıyor. Hani, bel ağrısı için, sırt ve boyun ağrısı için içtiğiniz ağrı kesiciler var ya, onlara gerek kalmıyor, yani egzersiz yapmak ağrılarınızı geçiriyor.

Üstelik çikolata gibi, spor yapmak da iştah açıyor, sonuçları gördükçe yine spor yapmak istiyorsunuz; daha da iyileşen moraliniz, kendinizi daha zinde ve sağlıklı hissediyor oluşunuz, dikleşen ve gençleşen vücudunuz size olumlu bir bağımlılık sonucu getiriyor.

Egzersiz yapmak için spor salonuna gitmek istemediğinizi, sahilde yürüyüşleri tercih ettiğinizi biliyoruz. Bunun yanında size dört mevsim bir şeyt lazım! Haftada sadece 2 defa, ama 20 dakika yaptığınız bir şey olsa! Kaslarınızı güçlendirecek, sizi inceltip sıkılaştıracak bir şey. Duruş bozukluğu olanların dimdik duruşunuza gıpta ile baktıkları sağlam bir iskelet sisteminiz olsa, 20 dakikalık egzersizle gençleşen vücudunuz size daha da moral verse… Çantanızdan ağrı kesici ilaçları çıkarıp isterseniz yerine güzel bir çikolata koyarsınız.

Mutlu ve sağlıklı olmak için, ağrısız bir yaşam için haftada 20 dakika Super Slow Zone egzersizi ideal, arada yenilen bir parça çikolatanın hazzı da hiçbir şeye değişilmez.

Sağlıklı ve güzel, mutluluklarla, gençlikle dolu bir yaşam için Super Slow Zone deneme randevusu alın, sabah ya da gün batımı yürüyüşlerinize isterseniz devam edin, top oynayın, bisiklete binin, tüm bunların yanında uzmanlarla birlikte tüm kaslarınızı çalıştıracak egzersizlerinizi, üstelik sadece 20 dakikada yapın.

Comments are closed.

IACET SuperSlow Zone aşağıda belirtilen yayınlarda yer almıştır.
logos
-