Kemik Erimesi Sizi Korkutmasın, Hiçbir Zaman Geç Değil

Home » Blog » Kemik Erimesi Sizi Korkutmasın, Hiçbir Zaman Geç Değil
kemik erimesi

Özellikle kadınlar bilir, menopoz sonrasında doktora gittiğinizde o malum teşhisin ne zaman konacağını beklersiniz. O kadar kanıksanmıştır ki kemik erimesi, “dur şu testi yapıp emin olalım da bir an önce ilaç tedavisine başlayalım” diye düşünülür. Sanki yapacak bir şey yokmuş, kemik erimesi tedavisi olmayan bir hastalıkmış ya da artık çok geçmiş gibi düşüncelerin doğru tarafları da olduğunu düşünürsek, kendi sağlığınız için genç yaşlarda da zaman ayırmalısınız; çünkü değerini kaybedince anladığımız en önemli şey, sağlığımızdır.

Büyük boy Latte, kemik erimesiyle mücadele edebilir mi?

Konu kemik erimesi ve kemiklerden kalsiyum kaybı sonucu kemiklerin zayıflaması olunca, elbette hepimizin aklına kalsiyum bakımından zengin gıdalar geliyor.

Kalsiyum, çocukluktaki gelişimimiz için elbette iyi; ancak hastalığın ilerlemesini durdurmak için daha farklı şeyler yapmak gerekiyor. Kemik erimesini neyin durdurabileceğini incelersek, ABD’de son 30 yılda bu konu üzerinde yapılan çalışmaların ve sonuçlarının çok yol gösterici olduğunu söyleyebiliriz.

Gelecek projeksiyonu yapalım, 60’lı yaşlardasınız ve kemik erimesi belirtileriniz var

Kemik erimesi belirtileri gösterdiniz, omurganızda bozulmalar başladı, kamburlaşmaya, küçülmeye başladınız, bel ağrısı, boyun ve sırt ağrısı çekiyorsunuz. Zamanında sağlığınız önemsemediğiniz bir konuydu ama şikayetler başlayınca, ileride yolda yürürken, bir adım atarken bile kalça kemiğinizi kırabileceğinizi duyduğunuzda yüzünüzün şekli değişti. Doktor diyor ki, şu ilaçları için, ani hareketler yapmayın, vücudunuzu çok zorlamayın… Bu sözleri duyma ihtimali yazarken bile bizi rahatsız ediyor. En iyisi bugüne geri dönelim ve bir çözüme bakalım.

Kemik Erimesi Egzersiz ile Durdurulur

ABD’de yapılmış çalışmanın sonuçlarına geri dönersek, yetişkin insan her yıl 230 g kas kaybediyor ve kas kaybı yıllarla birlikte büyük miktarlara ulaşıyor. Kas kaybının bir sonucu olarak kolayca kilo alarak aşırı yağlanma görülüyor; bununla da kalmayıp kaslarımızı kaybetmeye başlayınca iskelet sistemimize aşırı yük binmeye başlıyor. Eskiden yükü kaslarla paylaşan iskelet, kaslar erimeye başladığında bütün yükü taşımaya başlıyor ve zorlanıyor. Yani, çözüm, erimekte olan kaslarınızı yerine koymak; kaslarınız zaten azsa, arttırmak. Ağırlık kaldırarak yapılan kas güçlendirme egzersizlerinin en sevdiğimiz yönü, kemiklerimizin kalsiyum depolamaya başlamasını tetiklemesi. Yani, ağırlık kaldırarak yapılan egzersiz kemik erimesine kesin çözüm oluyor.

Super Slow Zone ağırlık kaldırma egzersizlerinde yeni bir sayfa açıyor ve sadece düzenli olarak ayırdığınız 20 dakikada kaslarınızı yerine koyuyor, sizi forma sokuyor, sıkı ve genç bir vücuda kavuşmanızı sağlıyor.

Siz de bir deneme randevusu alıp, önünüzdeki güzel yıllara ilk adımı atabilirsiniz.

Comments are closed.

IACET SuperSlow Zone aşağıda belirtilen yayınlarda yer almıştır.
logos
-