Kas Kaybı Nasıl Önlenir?

Home » Blog » Kas Kaybı Nasıl Önlenir?
kas kaybı

Yetersiz beslenme, hormonal bozukluklar, aşırı hareketsizlik gibi olumsuz durumlar kaslarda bulunan fibril sayısında değişime yol açarak kas hacminde azalmalara neden olur. Bunun sonucunda ise kişinin metabolizması yavaşlar, kaslara bağlı olarak kişide duruş bozuklukları ve kas erimesi gibi rahatsızlıklar meydana gelebilir. Bu noktada sorulması gereken en önemli soru ise kas kaybı yaşamamak için nelere dikkat edilmesi gerektiğidir.

Düzenli bir şekilde yapılan egzersiz hareketleri, kas yapısını güçlendirerek daha esnek ve fit bir bedene sahip olmanızı sağlar. Ancak vücuda yüksek kuvvet uygulayarak yapılan sporlar, yorgun hissetmenize ve kas yırtılmaları gibi ciddi problemlere zemin hazırlayabilir. Spor salonunda yapacağımız egzersizler esnasında birçoğumuza söylenen “25’li tekrarlardan oluşan 3 set” gibi uygulamalar, kaslarımızı zorlamamak ve doğru tekniklerle kaslarımızı kuvvetlendirmek amacıyla belirlenir. Dolayısıyla egzersiz programlarını uygularken, doğru teknikleri ve doğru zaman dilimini dikkate almalısınız.

Uzun süre hareketsiz kalan vücut, egzersiz yapıldığında GBKA denilen gecikmeli başlayan kas ağrılarına maruz kalır. Ancak oldukça normal olan bu durum sizi korkutmasın! Hareketten mahrum bırakarak tembelliğe alıştırdığınız kas hücreleri, egzersiz ile birlikte harekete geçerek hipertrofik bir gelişim sürecine girer. Birkaç gün boyunca sürebilen kas ağrıları, üzerine gidildikçe azalır ve kaslar hareket etmeye alıştıkça belli bir rutine oturtulmuş egzersize ihtiyaç duyar. Dolayısıyla egzersiz, artık hayatınızın bir parçası haline gelir ve kaslarınızı güçlendirerek kas kaybını önler.

Besinlerden alacağınız protein, vitamin ve yağ gibi değerler ise, yapacağınız egzersizler ile bütünleşik bir mekanizma gibi kaslarınızı geliştirir. Dolayısıyla sağlıklı beslenme ve sistematik bir şekilde uyguladığınız egzersiz teknikleri ile oluşabilecek kas problemlerinin önüne geçebilir ve dinamik bir vücuda sahip olabilirsiniz. 20’şer dakikadan oluşan haftalık 2 seans ile düşük kuvvet egzersizleri uygulayarak kas yapınızı kuvvetlendirmenize yardımcı olan SuperSlow’un size en yakın adresine gidebilir, doğru egzersiz teknikleri hakkında bilgi alabilir ve kaliteli bir yaşam adına aldığınız kararları SuperSlow güvencesi ile hayata geçirebilirsiniz.

Comments are closed.

YER ALMIŞTIR
As Seen in
IACET SuperSlow Zone aşağıda belirtilen yayınlarda yer almıştır.
logos
-