Kadınlar ve Egzersiz

Home » Blog » Kadınlar ve Egzersiz
kadin egzersiz

Birçok kadın kaslı görünmek istemiyor. Kaslı görünmek, fiziksel olarak güçlü olmak, erkekler ile bağdaştırılıyor. Her ne kadar, erkekler güçlü denilse de, kadınların, erkeklere göre çok daha sabırlı, dayanıklı, ileri görüşlü olduğu da hiç inkar edilmiyor. Bunun yanı sıra, kadın kendisini güzel görmek istiyor. Hem dayanıklı olup hem de narin olma becerisine sahip olmak istiyor. Dolayısıyla kaslı görünmeyi de kendine yakıştıramıyor; yuvarlak hatlı olmak, sanki daha normal bir durummuş gibi geliyor. Zaten eğitim sistemimiz, kadınların gençliklerinde spor yapmalarını yeterince teşvik etmediğinden, kendiliğinden spordan uzak olan kadınlar ortaya çıkıyor. Erkekler ise tüm gençliklerinde sporla iç içeler, ama iş hayatının başlaması ile erkeklerin de spor alışkanlıkları bıçak gibi kesiliyor.

Peki kaslar bize nerede lazım olabilir ki! Öyle ya, artık güç gerektiren işler yapmıyoruz. Kaslarımızı en fazla, bindiğimiz savrula savrula giden toplu taşıma araçlarında tutunurken kullanıyoruz; veya kaslar bize yıkadığımız perdeleri yerine takarken lazım oluyor. Merak etmeyin; kaslı görünmek ve adeta müsabakaya hazırlanıyormuş gibi görünmek için çok uğraşmanız gerekiyor, bu da yetmiyor; bu noktada ailenizin genleri ve doğru beslenme de devreye giriyor.

Bütün bunları bir kenara koyarsak, bir yandan da kaslarınıza özellikle ileri yaşlarda çok ihtiyaç duyacaksınız. Yaşam kalitenizi belirleyecek en önemli unsur, ne kadar kaslı kalabildiğiniz! Eğer spor yapmıyorsanız, zaten yetişkin olduktan birkaç yıl sonra kas kaybı başlıyor!

  • Kaslarınız neden önemli; çünkü kaslarınız iskelet sisteminizi sarıyor, kemiklerinize destek olup, onları aşırı zorlanmadan koruyor.
  • Kaslar omurganızın bozulmasını engelliyor, kemik erimesi, kamburlaşma, skolyoz gibi rahatsızlıkların oluşmasını engelleyerek, duruşunuzu dik tutuyor.
  • Kaslar çok enerji harcıyor ve aldığınız kaloriler kaslarınızın, durdukları yerde harcayacağı yakıt oluyor. Gözünüzün önüne, çevrenizdeki, dünyaları yiyen ama hiç kilo almayan erkekleri getirin; birçoğunun ince olduğunu hatırlayacaksınız.

Elbette yaptığınız egzersizlerin de önemi var! Kaslarınızı kaybetmemek ve herhangi bir hastalığa yakalanmamak için ağırlık kaldırmalı, bu şekilde kaslarınızı arttırmalısınız. zaten her sene kas kaybediyordunuz, artık tutma zamanı!

Super Slow Zone’ da yaptığınız size özel egzersiz programı, tüm kaslarınızı çalıştırıyor ama buna rağmen kaslı bir görüntünüz olmuyor. Haftada sadece 20 dakika ayırarak sağlıklı bir yaşlılığa adım atabilirsiniz. Kaybettiğiniz kaslar fazlasıyla geri gelir.

Comments are closed.

YER ALMIŞTIR
As Seen in
IACET SuperSlow Zone aşağıda belirtilen yayınlarda yer almıştır.
logos
-