Her Yeni Yaşınızda Egzersiz Dolu Dakikalar

Home » Blog » Her Yeni Yaşınızda Egzersiz Dolu Dakikalar
yaşlılar için egzersiz

Aslında gerçek böyle değil, değil mi; gerçek tam tersi, giderek hareketsizleşiyoruz. Spor yapma fikri giderek uzaklaşıyor, sanki çocukluktan kalan bir anı dizisi gibi gelmeye başlıyor. Aslında sizden çok bir şey istemiyoruz. Hem de sonuçlarına bayılacaksınız, kendinizi çok iyi ve sağlıklı hissedeceksiniz.

Belki faydasını bilip de tadını sevmediğiniz ya da ulaşamadığınız yiyecekler var; ya da sigaranın zararlarını biliyor ama bırakamıyorsunuz. Belki spor yapmak da öyle geliyor, faydalı olduğunu elbette kabul ediyor ama zaman bulup, egzersiz programınızı düzene sokamıyorsunuz. Düzenli olması gerekliliğine şu anda bir şey demeyelim ama ya zaman! Zamanınızı almayacak, günlük işlerinizden soyutlamayan, sosyal yaşamınızdan ayırmayan bir süre lazım size. SuperSlow Zone size bunu sunuyor; sadece 20 dakika ile gençliğiniz size geri dönüyor.

Gelin biraz daha düşünelim bu konu üstünde. Diyelim ki size en yakın SuperSlow Zone salonuna düzenli gitmeye başladınız. Düzenli diyerek kasttettiğimiz, haftada 2 defa, 20 dakika; yani 7 günde sadece 40 dakikadan bahsediyoruz.

Haftada 2 defa, sadece 20 dakika ne işinize yarar?

Kaslarınız güçlenir. Güçlü kaslar ise adeta sağlığınızın altın anahtarıdır. Kemik erimesi sizde görülmez, çünkü, yerine tekrar koyduğunuz, gelişen kaslarınız iskeletinizi kuvvetlice sarar, onu destekler, kalsiyum depolarının dolu kalmasını sağlar. Unutmayın, hala süremiz aynı; haftada 2 defa sadece 20 dakika ve daha şimdiden olağanüstü bir sonuç! Kemik erimesi olmayan bir vücuda biz genç deriz ya siz?

Güçlü kaslar kilo almanızı durdurur, kilo alma sürecini tersine çevirir. Kaslar normal tüketimden çok daha fazla enerji harcarlar ve bu enerjiyi durdukları yerdeyken bile harcarlar, yani kaslarınızı çoğaltırsanız, kumsalda uzanırken bile normalden çok daha fazla kalori yakarsınız. Güçlü kaslar ile, gençliğinizdeki kilolara geri dönmek hayal değil!

Güçlü kaslar ile sıkı bir vücudunuz olur. Yani aynı gençliğinizdeki gibi! İnce bir bel, sıkı kalçalar ve bacaklar, sarkmayan kollar, bacak bacak üstüne atınca yayılmayan bacaklar. Sizden en az on yaş gençlere taş çıkartmaya ne dersiniz?

Güçlü kaslar sırt ve bel ağrılarınıza son verir. Ağrı kesici yok, istediğiniz gibi hareket özgürlüğü var.

Unutmayın bütün bunlar sadece 20 dakikada oluyor, üstelik bir antrenörünüz var, sizinle ilgileniyor, gelişiminizi yakından takip ediyor. Herhangi bir hazırlık yapmadan, spor çantası almadan geliyorsunuz, 20 dakika kalıp çıkıyorsunuz ve bunu sadece haftada 2 defa yapıyorsunuz.

Buna ancak şu denir; Sağlığınıza!

Comments are closed.

YER ALMIŞTIR
As Seen in
IACET SuperSlow Zone aşağıda belirtilen yayınlarda yer almıştır.
logos
-