Gençliğin Sırrı Egzersiz

Home » Blog » Gençliğin Sırrı Egzersiz
osteoporoz spor

İtiraf edelim ki, hepimiz mümkün olabildiğince hayatta kalmanın peşindeyiz. Yaşama sevinci ile dolu olanlarımızdan tutun, en depresif ve kırılgan olanlarımıza kadar, hepimiz uzun yaşamanın peşindeyiz. Bunun için kurulmuş dev bir sanayi ve kendini bu işe adamış yüzbinlerce insan var ve gençliğin, hatta ölümsüzlüğün sırrını bulmak için geceli gündüzlü bir arayışın içindeler. Bunda garipsenecek bir şey de yok elbette, her canlı gibi var olmanın, hayatta kalmanın peşindeyiz.

Genç kalmanın sırrı kremlerde olmayabilir mi?

ABD’de yapılan araştırmalarda görülmüş ki yaşlanmayı yavaşlatan en önemli iki unsurdan biri egzersiz yapmak, diğeri doğru beslenmek. Yani kendiniz için ne yaptığınız ve ne yediğiniz genç kalmanızdaki en etkili faktörler olarak karşımıza çıkıyor. Bakın dikkat ettiyseniz botoks yaptırmak veya cilt bakım kremleri kullanmak demiyor, spor yapmak ve iyi beslenmek diyor uzmanlar.

Spor yapmak konusunda zaten uymamız gereken bazı kurallar var, artık bunları yakından tanıyoruz; biliyoruz ki, ağırlık kaldırma, yani kas güçlendirme en etkili ve doğru olarak işaret edilen egzersiz yöntemi. Sahilde yürüyüş ve yüzmek de güzel bir kardiyo çalışması ancak, sadece kardiyo size gençliği getirmiyor, mutlaka ağırlık kaldırmalı ve yaşla birlikte kaybetmeye başladığımız kaslarımızı yerine koymalı ve üstüne eklemeliyiz.

Kas kaybettikçe iskelet sistemimize binen yük artıyor, duruş bozuklukları, kemik erimesi hızla ilerliyor ve vücudumuzun bir sisteminde sorun oldu mu diğer sistemlere de olumsuz etki yapıyor. Egzersiz yapıp kaslarımızı sıkı tutarsak kilo da almıyor ve fit görünüyoruz. Düşünsenize egzersizle birlikte sağlıklı, ince ve sıkı bir vücudunuz var! İnsan daha ne isteyebilir ki! Üstelik bu sadece dışarıdan görülenler; içeride ise osteoporoz olmamış, bel, sırt, boyun ağrıları çekmiyorsunuz. Duruş bozukluğunuz yok, dayanıklısınız, yaptığınız egzersizlerin etkisiyle sağlıklı ve güler yüzlüsünüz.

Bu sayfalarda gezdiğinize göre egzersiz yapmak için ayıracağınız zaman konusunda endişe etmenize gerek olmadığını da öğrenmiş olmalısınız, haftada 2 kere 20 dakika ile ihtiyacınız olan tüm egzersiz programını gerçekleştiren bir sistem var ve ücretsiz deneme randevusu alarak Super Slow Zone ofislerine gelebilirsiniz.

Comments are closed.

IACET SuperSlow Zone aşağıda belirtilen yayınlarda yer almıştır.
logos
-