Egzersiz ile ilgili Yanlış Bilinenler

Home » Blog » Egzersiz ile ilgili Yanlış Bilinenler
yaşlılar için egzersiz

 Ne kadar terlerseniz o kadar yağ yakarsınız!

Maalesef işler o kadar basit değil. Terleme dediğimiz, vücut sıcaklığımızı düzenlemek için geliştirdiğimiz olağanüstü bir çözüm yolu sadece. Bu da demek oluyor ki, terleme miktarı ile yağ yakımı arasında doğru orantı yok. Yani yorucu bir egzersiz yapıp terlemeyebilir misiniz? Kesinlikle evet! Egzersiz yaptığınız ortam yeteri kadar soğuksa terlemeyebilirsiniz. Super Slow Zone, randevu saatiniz geldiğinde, özel olarak sabitlenmiş sıcaklıkta sizi bekliyor olur. Elbette çalıştırıcınız da hem gelişiminizi izlemek hem de egzersizinizden maksimum faydayı almanızı sağlamak üzere hazır bulunur.

Egzersiz için mutlaka spor giysileri giyilmelidir.

Spor giysi modasını biz de yakından takip ediyor ve çok beğeniyoruz ancak, spor yapmak için illa taytlara, şortlara, havlu ve aksesuarlara ihtiyacınız olmayabilir. Siz nasıl rahat ediyorsanız egzersizlerinizi öyle yapabilirsiniz. Aslında yaptığınız egzersizler sırasında terlemiyorsanız, neden üstünüzü değiştiresiniz ki!

Super Slow Zone özel egzersiz alanları rahat etmenizi sağlamak için ideal dereceye soğutulmuştur, yaptığınız egzersizler, günlük hayatınızda rahat ettiğiniz giysilerle yapmaya uygundur. Yani Super Slow Zone çalışma ofislerine gelirken, yanınızda ekstra bir spor çantası getirmeniz gerekmez, terlemediğiniz için duş yapmaya ihtiyaç duymazsınız.

En az 45 dakika egzersizden sonra yağ yakımı başlar.

Aslında buna kesinlikle yanlış denemez. Ancak, sürekli ve haftanın her günü çalışırsanız sonuçları haftalar sonra almaya başlarsınız, bu sürede yaptığınız yoğun egzersiz açlığın da artmasıyla desteklenebilir ki bunu da hiç istemezsiniz herhalde. Oysa, metabolizmayı hızlandırmanın ve kas miktarını arttırmanın çok daha etkili bir yolu bulumuştur: Kas yapmanın ve daha uzun vadeli sağlık faydaları elde etmenin en etkili yolu 20 dakikalık yoğun kas geliştirme çalışmalarıdır. Super Slow Zone deneme randevusu alabilir ve yoğun temponuz arasında 20 dakikanızı özel antrenörünüzle geçirip inanılmaz sonuçlar almaya hemen başlayabilirsiniz.

İleri yaşlarda spor yapmak tehlikelidir!

İnanın bize, egzersiz yapmak için asla çok yaşlı olamazsınız! Araştırmalar gösteriyor ki kaç yaşında olursanız olun, egzersize başladığınız anda fayda almaya başlarsınız. kaslarınız gelişir, gücünüz, dayanıklılığınız, dengeniz ve zihinsel berraklığınız artar.

Yine araştırmalara bakacak olursak, 75-85 yaş aralığındaki, tamamı osteoporozun son aşamasındaki kadınlarda bile, egzersiz yapmak riskleri azaltıyor. Bunun yanında 55-75 yaş aralığındaki kadınların egzersiz yapmaları metabolik sendrom, diyabet, kalp hastalığı gibi riskleri azaltıyor. Yani kaç yaşında olursanız olun, egzersiz yapmanın sağlığınıza getireceği faydaları ve yaşam kalitenizi iyileştireceğinin bilincindeyseniz, Super Slow Zone 20 dakikalık kişiye özel programı belki de tam da sizin için.

Comments are closed.

IACET SuperSlow Zone aşağıda belirtilen yayınlarda yer almıştır.
logos
-