Bel Ağrısı İçin Korse Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Home » Blog » Bel Ağrısı İçin Korse Alırken Nelere Dikkat Etmeli
bel ağrısı korse

Beliniz, korse kullanmayı düşündürecek kadar mı ağrıyor? Sadece beliniz değil, sırtınız, boynunuz da ağrıyor öyle değil mi? Peki boyun ağrısı için ne yapacaksınız; belinize korse, boynunuza boyunluk mu takacaksınız? Zaten büyük şehirde pek hareket edemiyordunuz, ağrılar büsbütün hareketlerinizi azaltacak. Bu ağrıları çekmeye başladığınıza göre 40’lı ya da 50’li yaşlarda olabilirsiniz. Zaten eskisi kadar ince de değilsiniz, şimdi de ağrılar nedeniyle iyice hareketsizleştiniz; daha fazla kilo kapıda gibi görünüyor. Ağrıyla mücadele etmeyin, size bir şeyler anlatmaya çalışan vücudunuza kulak verin. Vücudunuz her zaman iyiliğinizi ister. Ağrı kesicileri bir kenara bırakın ve vücudunuzu dinleyin. Size söylemeye çalıştığı şey aslında biraz kendinizle gerçek anlamda ilgilenmeniz gerektiği…

Her şey 30’lu yaşlarınızla birlikte başladı aslında; vücudunuz ortalama olarak yılda 230 g kas kaybetmeye başladı. Aslında bu istediği bir şey değildi ama, siz o kadar hareketsizleştiniz, bedeniniz için bir şey yapmadınız ki, sonuç bu oldu. Sonra her şey çorap söküğü gibi ilerlemeye başladı, kaslarınız güçlüyken enerji yakıyorlardı, yani, pasta yediğinizde pek sorun yoktu, kaslarınıza pastanın büyük dilimi gidiyordu, kolayca kilo almıyordunuz, sonra işler değişti. Kaslarınız gram gram vücudunuzu terk ettikçe, vücudunuz yediklerinizi ne yapacağını bilemedi ve yağları vücudunuza depoladı. Size de gelişmeleri aynadan izlediniz.

Ağrıların Gerçek Nedeni Kemik Erimesi Mi?

Sadece bununla kalmadı; eskiden kaslarınız daha güçlüyken, kemiklerinizi güzelce sarardı, onları korur ve onlara destek olurdu. Kaslarınız azaldıkça kemiklerinize daha fazla yük binmeye başladı, kırılmalar kolaylaştı, zorlanmaktan ve yanlış beslenmekten, doku kaybetmeye başladı; osteoporoza merhaba deyin. Bel ağrısı, boyun ağrısı ve sırt ağrısı çekiyordunuz ya; işte sebebi!

Sadece kadınlar mı? Erkeklerin daha az etkilenmelerinin tek nedeni var; zaten daha fazla kasları ve testosteronları var, bu nedenle sadece biraz geriden geliyorlar ama osteoporoz riski onlar için de geçerli.

Hadi bu karmaşık görünen sorunu çözelim. Kemik erimesi, omurganızda kamburlaşmalar, şekil bozuklukları başladı; ağrılarınız var, korse takmayı düşünüyorsunuz, kilo almışsınız, ve bu fazla kilolar sizi çok yavaşlatıyor. Kaç yaşında olursanız olun, bu sorunu düzeltmeye başlayabilirsiniz. Kaslarınızı çoğaltmalısınız! Hatırlarsanız her şeyin başlangıç noktası kaybolan kaslardı ve yerine koymaya başlarsanız sorunlarınız bir anda hafiflemeye başlayacak

  • Ağırlık çalışıp, kaslarınızı yerine koydukça ağrılarınızın azaldığını göreceksiniz, duruşunuz değişecek.
  • Kaslarınız çoğaldıkça bazal metabolizmanız hızlanacağı için kilo vermeye başlayacaksınız.
  • Kas miktarınız artacak ve kemiklerinize destek olmaya başlayacak, doğru egzersizleri yaptıkça kemikleriniz doku kaybetmeyi bırakacak ve kendisini güçlendirmeye zaman ayıracak.

Bütün bunları siz yapmak için, sadece haftada 2 defa 20 dakika Super Slow Zone un hazırladığı size özel egzersiz programına uyun, sağlığınız için doğru bir şey yapın. Basit, kısa, canlandırıcı bir egzersiz ile, korse değil ama dünya turu için bir sırt çantası aramaya başlayabilirsiniz.

Comments are closed.

IACET SuperSlow Zone aşağıda belirtilen yayınlarda yer almıştır.
logos
-