Ağrı Kesici İlaçlarla Yaşamak

Home » Blog » Ağrı Kesici İlaçlarla Yaşamak
ağrı kesici

Ağrı kesiciler olmasaydı nasıl yaşardık ? Hepimizin çantasında, evinde – iş yerinde paket paket ağrı kesiciler vardır. Çok ağrı çekenler, piyasadaki ağrı kesicilerin etki süreleri ve etkinliklerini bilir, diğerlerine önerir, hangi ağrı tipine göre hangisini alması gerektiğini bilir, tabii bir yandan da hep arayıştadırlar. Ağrısını ‘gerçekten’ geçirecek o mucize hapın peşindedir. Doktorların, eczacıların ağzından laf almaya çalışan, dikkatli gözlerle sorular sorandır, gerçek ağrı kesici sever.

Hareketlerimizi en çok zorlayan ağrılar, sırt ve bel ağrıları, baş ağrıları ve boyun ağrısı. Bu ağrıları, ağrı kesicilerle tam anlamıyla geçirebilen var mı? Ağrı kesicileri içiyoruz ve hayatımıza devam etmeye çalışıyoruz. Oysa ağrı kesiciler çok ağır ilaçlar! Her ağrıda ağzımıza atıverdiğimiz o haplar sindirim sistemimizi çok zorluyor. Araştırmaya göre, kortizon içermeyen ağrı kesiciler, yani bu her an içtiğimiz sürekli elimizin altında olan hemen bütün ağrı kesiciler oluyor, sindirim sistemine çok zarar veriyor. Bu araştırmaya göre bu tip yaygın kullanılan ağrı kesicileri 2 hafta boyunca düzenli içen insanların % 12 sinin midelerinde ülser oluşmuş. Normalde bu riski alabilir miyiz! Ama söz konusu şey, yürümemizi engelleyen bel ağrısı olunca mecburen ikişer ikişer içiveriyoruz.

İnsanın Beli Neden Ağrır?

Siz söyleyin! Ne zaman başladı ağrılarınız, ağrının ortaya çıktığı zamanı hatırlıyor musunuz? 25 yaşındayken ağrıyor muydu mesela sırtınız? 30 yaşında boyun ağrısı, bel ağrısı çekiyor muydunuz. Büyük çoğunluk, ağrılarının 30’lu yaşların sonlarında başladığını söylemiş. Hayatınızda ne değişti de ağrılar başladı biz biliyoruz; hareket etmeyi bıraktınız! Bununla da kalmadı bu hareketsizlik ve fiziksel zorlanma eksikliği ile kaslarınızı kaybetmeye başladınız. Sırtınız ve belinizin önemi çok büyük, büyük bir yük taşıyorlar ve sağlam olmaları gerekiyor Siz hareketsizleşip kaslarınız zayıfladıkça beliniz yükünü taşıyamamaya başlıyor ve kolayca sakatlanıyor. Siz de ağrı kesicilere başvuruyorsunuz, ne çözüm ama değil mi! Yapmamız gereken oldukça basit, sizin de gördüğünüz gibi; ağırlık çalışıp kaslarınızı kuvvetlendirmelisiniz.

Ağrılara güle güle demek için, Genç kalmak için ağırlık kaldırıp egzersiz yapmalısınız.

SuperSlow Zone şubelerine bir göz atın, size en yakın şubeden bir deneme randevusu alın ve sadece 20 dakikada neler olabileceği hakkında şaşırtıcı şeyler duyacaksınız..

Comments are closed.

IACET SuperSlow Zone aşağıda belirtilen yayınlarda yer almıştır.
logos
-