75 Yaş Üstüne Dünya Seyahati Hediyeli Spor Salonu

Home » Blog » 75 Yaş Üstüne Dünya Seyahati Hediyeli Spor Salonu
yaşlılar için egzersiz

Emeklilikten çok sonraları, dünya seyahatine çıkacak gücü bulma ihtimali düşük gibi görünüyor ama yine de hediye hediyedir. Yaşlılıkta yardımsız hareket edebilen insan sayısı o kadar az ki, bunu yapabildiğini duyduğumuz kişiler bizi hayrete düşürüyor. Hemen sorup soruşturuyoruz, genç kalmanın sırrını öğrenmeye çalışıyoruz; öyle ya, adeta ölümsüzlüğün sırrı gibi. Ama aldığımız cevaplar çok sıradan; daha çok yeme-içmeye odaklı, tereyağ, yoğurt, bal, vesaire vesaire… Sadece yiyeceklere bağlı olsaydı, daha fazla çok yaşlı ve sağlıklı insana rastlamamız gerekirdi. Tamam, biz hediye dünya seyahatine ve bu sağlıklı ve uzun yaşam işinin, sır olmayan nedenine odaklanalım. Yaşlılarımızı biliyorsunuz, hareketleri yavaş ve bakıma muhtaç olduklarından, kendi kendilerine yetemediklerinden, çevrelerinde kendilerine yardımcı olacak insanlar arıyorlar.

Siz kendinizi nasıl görüyorsunuz ileri yaşlarınızda? Aynı kaderi paylaşmayı kabulleniyor musunuz? Hayatınızın en değerli zamanlarını yardımcınızla, pek dışına çıkamadığınız bir evde mi geçireceksiniz? Peki nasıl olur da bu bize bağlı olabilir? İleri yaşlarda kendi başımıza yürümek, seyahatlere çıkmak, sevdiklerimizle doya doya vakit geçirebilmek, zayıf kalabilmek elimizde mi? Kesinlikle evet. Ağırlık çalışacaksınız. Eğer her zaman sağlıklı olmak istiyorsanız egzersiz programınıza uymalısınız. SuperSlow Zone egzersiz sistemi haftada 20 dakika 2 defa temelinde. Yaptığınız ağırlık kaldırma egzersizlerinin en önemli sonucu, kas miktarınızın artması olacak. Kaslarınız çoğaldıkça yaşlılığın getirdiği problemler size uğramadan geçecek. Aynı o duyduğunuz hikayelerdeki gibi o ilerlemiş yaşına rağmen ne zaman isterse evinden yardımsız çıkabilen, bütün işlerini kendi halleden, kemik erimesi şikayeti olmayan, fazla kilo sorunu olmayan biri olacaksınız. Sırt ağrısı, bel ağrısı olmayacak, çünkü güçlü kaslarınız iskeletinizin yükünü alacak ve destek sağlayacak.

En hoşunuza gidecek şey, kimseye ihtiyaç duymadan yaşamınızı devam ettirebilmek değil mi? Öyle olacak, çünkü diğer yaşıtlarınız gibi, her sene kaslarınız erimemiş ve eriyen kaslarınızın yerini yağlar almamış olacak. İnce olacaksınız, genç görüneceksiniz ve evden çıkıp uzun yürüyüşlere çıkabileceksiniz; tıpkı eskiden yaptığınız gibi. Üstelik bunun için ihtiyacınız olan şey sadece haftada 2 defa 20 dakika. Benzersiz SuperSlow Zone yöntemiyle ayırdığınız kısa sürelerin karşılığını fazlasıyla aldığınızı düşünün. Unutmayın sizi bekleyen bir dünya seyahati var. Başlıkta dediğimiz gibi size bir dünya turu hediye etmiyoruz, bunu yapabilecek kadar sağlıklı olma seçeneğini sunuyoruz ve sağlıklı olmak da dünyadaki her şeyden daha değerli.

Comments are closed.

IACET SuperSlow Zone aşağıda belirtilen yayınlarda yer almıştır.
logos
-