10 sene önceki kilonuzu hatırlıyor musunuz?

Home » Blog » 10 sene önceki kilonuzu hatırlıyor musunuz?
kilo kontrolü

Erkekler için cevaplaması belki daha zordur ama çoğu kadın ideal kilosunu ve baskülün farklı dönemlerde gösterdiği rakamları hatırlar. Özellikle bir kadın, okuldayken, evlenmeden önce, doğumdan sonra, doğumdan 1 yıl sonra; ya da 25’inde, 35’inde, 45’inde olduğu kiloyu çok net bir şekilde anımsar. Hatırlamıyor da olabilirsiniz, ama en azından görüntünüzü hatırladığınız konusunda hemfikiriz. Evet, gerçek şu ki, insanlar, özellikle kadınlar 30 yaşından sonra kilo almaya başlıyor. Erkeklerin bu konudaki avantajı ise, kas kütlelerinin kadınlara göre fazla olması ve kas hücrelerinin, diğer hücrelere oranla daha fazla kalori yakmaları. Peki kadın ve erkek neden otomatik olarak kilo almaya başlıyor? Oldukça normal bulduğumuz bu durum ile beraber, 40 yaşında bir kadının biraz toplu olmasını normal karşılıyoruz, özellikle menopozdan 10 ila 20 yıl sonra ise çok aşırı kiloyu yaşlılığa bağlıyoruz. Peki ama neden yaşlandıkça kilomuz artıyor?

Bu durumun görünen basit bir nedeni var elbette, modernleşme ve hayatımıza getirdiği kolaylıklar! Peki ama tek neden bu olabilir mi; yani sırf yemek yaparken mutfak robotu kullanıyoruz ya da işe giderken metroda yürüyen merdivenleri kullanıyoruz diye kilo alıyor olabilir miyiz? Beslenme şeklimizin gluten ağırlıklı olması ve şekerli yiyeceklerin çok tüketilmesi bizi zorluyor ve bu durumu metro merdivenlerinde ter atmak kurtarmıyor. Yani nereden baksanız her şey bizim aleyhimize; etrafımız sağlıksız beslenme şekliyle, hareketsizlikle modern şehir hayatıyla sarılmış durumda. Kilo vermek için diyetler, detoks reçeteleri, 1 haftalık kürler, her şeyi deniyoruz, kısa vadeli sonuçlar da alıyoruz, 36 bedene düştük diye havalara uçup alışverişe çıkıyoruz ama birkaç ay sonra yine kilo almaya, yine o kıyafetlerin içine girememeye başlıyoruz.

Peki kolayca kilo vermek, en önemlisi kolayca kilo almamak için yapılacak bir şey yok mu? Cevabınızı duyar gibiyiz; spor yapmak! Haklısınız ama nasıl bir spor yapmalıyız sorusuna en kolay cevap, sahilde yürüyüş ya da spor salonunda kardio ve ağırlık çalışmaları yapmak oluyor. Spor salonuna düzenli gitmek ve en az haftada 3-4 saati orada geçirmek kolay değil. Çoğumuzun türlü türlü sorumlulukları var; birçoğumuz çalışıyor, çocuklarıyla, eşiyle, eviyle ilgileniyor. Bu kadar işin arasında spor salonu ihtimalini bir kenara bırakıyoruz. Yürüyüş de tek başına yeterli değil. Doğru şekilde ve yeterli sürede spor yapmak konusuna cevap arıyorsak, kas güçlendirme aradığımız cevap!

Kaslarımız durduğu yerde çok enerji harcar ve omurgamızın üstündeki yükü de alır. Yıldan yıla kilomuzun artmasının nedeni, kaslarımızın erimeye başlamasıdır. Başta da dediğimiz gibi erkeklerin kadınlara göre daha zor kilo almasının tek nedeni vardır, kas miktarlarının çok olması. Kas miktarınızı arttırmak ve her yaşta sağlıklı ve ideal kiloda olmak için SuperSlow Zone deneyimine başvurun ve hem ücretsiz deneme randevunuzu alın hem de detaylı bilgi edinin.

Comments are closed.

IACET SuperSlow Zone aşağıda belirtilen yayınlarda yer almıştır.
logos
-